Remek dolog az a felhő, de mégis mennyire zöld?
A számítástechnika felhőbe költöztetése sok terhet levesz az egyéni felhasználók válláról, és még az egyének karbonlábnyomát is csökkenti. De mi a helyzet ebből a szempontból a felhőkkel?
A számítástechnika felhőbe költöztetése sok terhet levesz az egyéni felhasználók válláról, és még az egyének karbonlábnyomát is csökkenti. De mi a helyzet ebből a szempontból a felhőkkel?
A felhőbéli szabad hely és számítási kapacitás nehezebben fogy el, mint a sarki boltban a cukor, de az utóbbi idők bizonyították: a cloud is lehet véges. Az egyik jó hír, hogy a mindennapok szintjén ez kivételes esetekben okozhat nehézséget. A másik, ennél is jobb hír pedig, hogy nemcsak a probléma ismert, hanem a megoldásra is van már ötlete a szektornak.
A kezdetben adatkezelési igények, üzleti folyamatok költségcsökkentése és hatékonyságnövelés miatt bevezetett felső technológia új evolúciós lépéshez érkezett. Mára a technológia a folyamatos változásokhoz való alkalmazkodási képesség megteremtésének motorjává vált, megszületett a vertikális felhő.
Pontosan három hét múlva tartja azt az online eseményét a Microsoft, ami bőséges bejelentéseket tartogathat – például a Windows 10 miatt is.
Telefonról, de akár táblagépről is elérhetővé válhat az az újfajta rendszer, amelyen a Microsoft dolgozik. A projekt célja, hogy a felhasználók az internet segítségével férjenek hozzá egy olyan asztali környezethez, mint amilyet a teljes értékű modern számítógépek nyújtanak.
11 éves születésnapját ünnepli a Microsoft kereskedelmi felhőszolgáltatása, az Azure. A fejlesztő egy vicces videóval emlékezik meg az évfordulóról.
A legtöbb vállalkozás számára szükségszerűen eljön a választás ideje: beruházzon egy irodai szerveres hálózatba, vagy rábízza adatait a rugalmasabb online felhőalapú megoldásokra? Megmutatjuk, mi alapján érdemes döntenie a cégének.
A vállalati informatikai infrastruktúra újragondolásával és egy erős partnerprogrammal szeretne minél több iparágban versenyelőnyt jelentő megoldásokat biztosítani a Dell. A vállalat keddi sajtótájékoztatóján elhangzott: a cégek ma már nem érnek rá innen-onnan tanácsokat és hardvereket kérni, mindenki komplett informatikai megoldásokat keres a problémáira.
Nem csak azt áruljuk el, hogy miért felhő a számítási felhő (cloud computing), holott nem az égben található, de arra is válaszolunk, hogy vállalkozásunk mikor béreljen külső szervereket és mikor fejlessze saját kapacitásait inkább.
23 ország 6800 vállalkozásának megkérdezésével készített a felhőszolgáltatások elfogadottságáról kutatást az Ipsos Mori a Microsoft megbízásából. A Magyarországon is elvégzett felmérésből kiderül, hogy a kisvállalkozások informatikai rendszereik kialakításánál leginkább a költségekre figyelnek – az európai válaszadók 45 százaléka, míg a magyarok 60 százaléka tartja ezt különösen fontos kérdésnek.
Bízunk benne, hogy a terjeszkedéssel nem csak mi érünk el kereskedelmi sikert, de egyben a térség informatikai fejlődéséhez is hozzájárulunk - mondta Soós Tamás, a Neostratus vezérigazgatója annak kapcsán, hogy a cég a közel-Keleten és az afrikai régióban terjeszkedik tovább. Előbbi térségben 12 millió kkv vállalkozást szolgálhantak ki.
Hiába költséghatékony, helyfüggetlen és folyamatosan támogatott informatikai megoldások az úgynevezett felhőalapú (cloud) szolgáltatások, a magyar kis- és középvállalkozások töredéke él csak velük - derül ki az eNET-Telekom legfrissebb, kkv-k körében végzett felméréséből. E szerint a szolgáltatások bevezetésének egyik fő akadálya az ismeretek hiánya. Csak a kkv-k mintegy harmada hallott a cloud fogalmáról és alig több mint 3 százalékuk használja jelenleg. Ennek ellenére a felhőalapú szolgáltatásoknak van jövője Magyarországon is: a kkv-k körülbelül tíz százaléka be akarja vezetni a közeljövőben.
A felhőalapú informatika évek óta ismert fogalom a vállalatvezetők körében, a kifejezés kapcsán mégis számos tévhittel találkozhatunk.
Az eszközök és a terminálok egyre kompaktabbá váltak az utóbbi években, miközben a kommunikációs technológia is...
A hazai vállalati vezetők szemében az IT-terület legnagyobb kihívását a biztonsági kérdések jelentik – állítja az IDG...